kalendarze trójdzielne

Duże powierzchnie reklamowe

W dzisiejszych czasach przedsiębiorcy muszą dokładać wszelkich starań, aby wypromować swoją firmę oraz zadbać należycie o jej wizerunek. Wcale nie należy to jednak do najprostszych zadań. W dużych, jak i małych miastach, reklamy umieszczane są już w tak różnorodnych i wymyślnych miejscach, że ludzie, użytkownicy przestrzeni miejskiej, przestali zwracać na nie swoją uwagę. Bombardujące nas wszystkich zewsząd nachalne informacje i komunikaty, staramy się wypierać z naszej świadomości, nie chcemy o nich myśleć, pamiętać. Z takiego zachowania zdają sobie doskonale sprawę osoby odpowiedzialne za reklamy i związane z nimi formy przekazu. Nic więc dziwnego, że jako obserwatorzy życia naszego miasta, jesteśmy świadkami jak agencje reklamowe prześcigają się między sobą, ukazując co rusz kreatywne projekty, przedstawiane na dużych formatach. Zatrzymajmy się na tym zagadnieniu i zastanówmy się, na jakie przestrzenie decydują się najczęściej firmy i agencje reklamowy, które chcą mieć pewność, że ich reklama zostanie dostrzeżona nawet z dużych odległości? Poniżej przedstawiamy popularne w dzisiejszych czasach rodzaje reklam dużoformatowych.

Bilbord

Jest to jeden z popularniejszych nośników reklamy, który na dużą skalę opanował już nie tylko pobocza dróg, ale również centra miasta i ich obrzeża, przez co widoczny jest już z wielu metrów. Warto jednak zauważyć, że mimo swoich znacznych i nieraz okazałych rozmiarów, jego treść jest coraz rzadziej dostrzegalna na tle dynamicznej przestrzeni miejskiej. Nic więc dziwnego, że osoby odpowiedzialne za wygląd reklam, coraz częściej decydują się na proste formy minimalistyczne. Dlaczego? Ludzie, jak już było to zaznaczone na samym wstępie, każdego dnia są bombardowani nadmiarem informacji do tego stopnia, że zaczęli oni bardziej zwracać uwagę na puste, jednolite, jednokolorowe powierzchnie, na których widnieje zazwyczaj jeden, charakterystyczny element, który dzięki neutralnemu tłu, nie umyka naszej uwadze.

Murale reklamowe

Od kilku lat jest to coraz bardziej popularna forma reklamy, do wykonania której trzeba zatrudniać profesjonalnych artystów, będących w stanie namalować sporych rozmiarów obraz w przestrzeni miejskiej. Te charakterystyczne reklamy, o nieraz mistrzowskim wykonaniu, pojawiają się na budynkach, które znajdują się zazwyczaj w centrach miast i posiadają dużych rozmiarów ścianę bez okien. Nie da się ukryć, że murale wzbudzają bardzo wielkie zainteresowanie wśród przechodniów, zatrzymujących się nieraz specjalnie tylko po to, aby się im dokładniej przyjrzeć. Warto również zaznaczyć, że murale, w przeciwieństwie do innych typów reklam, wzbogacają swoją artystyczną stroną przestrzeń miejską.

Kalendarze trójdzielne

Niejedna osoba może zadać sobie pytanie: co w tym zestawieniu robią kalendarze trójdzielne? Wbrew pozorom, gdy przyjrzymy się medium jakim jest papier, zdamy sobie sprawę z tego, że ta forma reklamy zajmuje bardzo dużą powierzchnię na ścianach danego pomieszczenia, co sami możemy potwierdzić z własnego doświadczenia. Z pewnością zawsze jesteśmy w stanie wychwycić wzrokiem kalendarze trójdzielne w gabinetach służbowych, biurach, mieszkaniach itd. Właśnie dlatego bardzo dużo przedsiębiorstw się na nie decyduje. W dzisiejszych czasach nie jest tajemnicą, że najlepiej jest umieszczać logo, hasła, informacje o firmie na przedmiotach użytkowych, do których z pewnością można zaliczyć kalendarze trójdzielne.
Reklamy na pojazdach

Umieszczenie swojej reklamy na dużych pojazdach, to bardzo dobry sposób na to, aby reklama dotarła do dużej ilości osób. Dlatego właśnie praktycznie wszystkie samochody dostawcze, większe pojazdy, a w tym i ciężarówki, posiadają na swoim boku, bądź też tyle, liczne reklamy. Spora powierzchnia, która jest pod nie udostępniana, pozwala na naniesienie wyraźnych obrazów wraz z hasłami.

Są to tylko niektóre miejsca, na które można nanieść sporych rozmiarów reklamy, mogące dotrzeć do dużej ilości osób. Agencje reklamowe oraz różnorodne przedsiębiorstwa nieraz zaskakują nas w tym temacie swoją kreatywnością i pomysłowością. Mappingi na budynkach i innych obiektach, reklamy ułożone z kwiatów, nadruki na diabelskich młynach, to zaledwie skrawek tego, jak w dzisiejszych czasach rozwinęła się reklama.

Dodaj komentarz